A brit kormány határozottan kijelentette, hogy az amerikai hormonkezelt húsok nem fognak megjelenni az Egyesült Királyság piacán a héten megkötött vámmegállapodás következtében, amely mindkét irányban növeli a marhahús kereskedelmét. Az új megállapodás értelmében a brit gazdák és a fogyasztók egy része aggodalmát fejezte ki, hogy a megállapodás lehetőséget adhat a hormonokkal kezelt marhahús importjára. A kormány azonban hangsúlyozta, hogy a tanúsítási eljárások és a határellenőrzések biztosítani fogják, hogy a hormonkezelt marhahús ne léphessen be az Egyesült Királyságba.
A Nemzeti Gazdák Szövetsége (NFU) arra kérte a kormányt, hogy adjon további részleteket arról, hogyan fogják ellenőrizni a húsokat, hogy a biztonsági előírások betartását garantálni tudják. Darren Jones, a Pénzügyminisztérium főtitkára elmondta, hogy az határellenőrzésekért felelős ügynökségek képesek lesznek tesztelni a húst a hormonnyomok után, és „következményekkel” jár, ha valaki megsérti a törvényt. Ian McCubbine, egy Surrey-i marha tenyésztő kifejezte aggodalmát az amerikai marhahús esetleges megnövekvő mennyisége miatt, mondván: „Honnan tudhatjuk, hogy mit használnak fel a termelés során?” McCubbine hozzátette, hogy évtizedek kemény munkájával építettek fel egy olyan iparágat, amely a környezeti fenntarthatóságra és az állatjólétre összpontosít. Az ő aggodalma az, hogy az Egyesült Államokból érkező marhahús alacsonyabb minőségű lehet.
Az Egyesült Királyság 1989 óta nem engedélyezi a hormonokkal kezelt marhahús importját, miután az Európai Unió ezt egészségtelennek nyilvánította. Az amerikai gazdák azonban gyakran használnak növekedési hormonokat a marhahús termelésének standard részévé, mivel ezek segítenek a tehenek izomtömegének növelésében, ami olcsóbbá teszi a húst. Az Egyesült Államok és más országok, mint például Ausztrália, azt állítják, hogy a hormonkezelt marhahús nem jelent egészségügyi kockázatot, ám sok fogyasztó még mindig óvatos ezzel kapcsolatban, és többen online jelezték, hogy a jövőben inkább az Egyesült Királyságban készült húst vásárolnák.
A vámmegállapodás értelmében az Egyesült Királyság legfeljebb 13 000 tonna marhahúst enged be vámmentesen az Egyesült Államokból. Ez körülbelül annyinak felel meg, mint egy közepes méretű steak évente felnőttenként. Jelenleg az Egyesült Államok körülbelül 1 000 tonna húst exportál az Egyesült Királyságba, 20%-os vám mellett, ahogy azt a brit Környezetvédelmi és Vidékfejlesztési Minisztérium (Defra) is megerősítette. Cserébe az Egyesült Királyság is több marhahúst exportálhat az Egyesült Államokba, szintén legfeljebb 13 000 tonnát, alacsonyabb vám mellett, mint jelenleg.
A megállapodás tartalmaz alacsonyabb vámokat az Egyesült Királyságban készült autók számára, amelyek az amerikai piacra kerülnek, valamint az Egyesült Államokból származó etanol exportjára is. Liz Webster, a Save British Farming csoport alapítója, McCubbine aggodalmait osztotta meg egy X platformon tett bejegyzésében, ahol azt írta: „A luxusautók vámcsökkentése fejében megnyitottuk kapuinkat az amerikai marhahús és etanol előtt. De mivel a határellenőrzéseink alig működnek, senki sem tudja, hogyan fogjuk érvényesíteni a szabványokat.”
Néhány felhasználó javasolta, hogy a vásárlók figyeljenek a Red Tractor címkére, amely azt jelzi, hogy a hús Egyesült Királyságban készült. „Én a helyi hentesemnél fogok vásárolni, aki ismeri a helyi gazdákat és tudja, honnan származik a marhahús” – mondta egy felhasználó. A Defra szerint az amerikai termelőknek monitoring és tanúsítási eljárásokat kell bevezetniük, hogy bizonyítani tudják, megfelelnek a brit élelmiszerbiztonsági szabványoknak, mielőtt exportálhatnának. A hormonokat általában a marhák későbbi fejlődési szakaszaiban használják, így a nyomok az ellenőrzések során azonosíthatók.
A brit kormány diplomáciai sikerének számít, hogy ezt a megállapodást mások előtt tudta megkötni, ami enyhülést jelent az autógyártóknak. Az új kereskedelmi megállapodás Indiában is kedvezőbb feltételeket teremt a brit whisky és autók számára, miközben csökkenti az indiai ruházati és lábbeli exportokra vonatkozó adókat. Az új megállapodás adókedvezményeket kínál az indiai szakembereknek, ami kritikák szerint aláásja a brit vállalkozásokat.